събота, 11 април 2015 г. 10:00 часа

111 спортисти и любители бегачи от цялата страна, на възраст от 8 до 59 години, се включиха във второто издание на Великденския крос в Разград.

Спортната проява се организира от клуба за приключенски спортове „Зелена стъпка”, Разград, в партньорство с най-голямата любителска бегаческа организация в България 5kmrun.

Най-бърз по трасето от 5 километра бе 27-годишният 5-кратен шампион в Югоизточна Европа и състезател по спортно ориентиране Иван Сираков от Горна Оряховица, с време от 16,19 минути. В класирането при жените, с време 19,24 минути, първа финишира 25-годишната републиканска шампионка по ориентиране, спринтова дистанция за 2014г. и рекордьорка при жените на 5kmrun Мая Недялкова от София.

Трасето се състоеше от една обиколка със старт от площад "Възраждане", преминаване през квартал "Вароша", Градски парк Разград и връщане до старт/финала.

Наградите за Великденския крос осигуриха японската марка за спортни стоки Asics, ФК Лудогорец и доставчика на телевизионни и интернет услуги Blizoo. С подкрепата на община Разград и ТД „Буйна гора“.
Награди: жени и мъже поотделно:

1-во място – ваучер за продукти на ASICS на стойност 150 лева, едногодишен абонамент за услугите на Blizoo на обща стойност 672 лева и медал;
2-ро място – ваучер за продукти на ASICS на стойност 100 лева и медал;
3-то място – ваучер за продукти на ASICS на стойност 50 лева и медал;
С томбола бяха разпределени между всички участници следните награди:

• Оригинална футболна топка от участието на ФК Лудогорец в Шампионска лига 2015 с автографи на футболистите, която връчки лично президентът на ПФК "Лудогорец" Александър Александров - спечели я Цвети Йорданова от Разград;
  • 5 едногодишни BLIZOO абонамента за интернет на обща стойност 312 лева.
  • 5 едногодишни BLIZOO абонамента за телевизия на обща стойност 240 лева.