неделя, 26 юли 2015 г. 08:00 часа

Двойно по-голям и с международно участие, вторият Лудогорски полумаратон и колоездене събра 139 бегачи и колоездачи на възраст от 4 до 63 години.

Състезание, забавление, уикенд с близки приятели сред красива природа в местността „Пчелина” край Разград - така участници, гости, доброволци и организатори обобщиха полумаратона, организиран от клуб „Зелена стъпка”.
Клуб „Зелена стъпка” благодари на всички участници в „Лудогорски полумаратон и колоездене’2015”! На 26 юли 2015 г. 139 смели жени, мъже и деца бягаха и караха велосипед през лудогорските гори, села, реки и поляни. Благодарим ви за хубавата компания, за емоцията, която внасяте, и за участието, което всъщност прави състезанието истинско. Благодарим ви и за разбирането, когато се налага да изчакате някоя минутка на старта или награждаването. Снимките ще ви припомнят за палатковия лагер, за паста-партито, за контролно-подкрепителните пунктове с фурми, краставички лимони и ВОДА!!! (от която всички най-много имахте нужда) и разбира се – за старт/финала и награждаването.
Първа в дуатлона при жените е Боряна Димитрова, с време 2 ч. 32 м. 58 сек. 29-годишната шуменка е шампионка при жените и на първия пясъчен полумаратон в България „Камчийски пясъци” в дългата дистанция за бягане по пясъка 21км.
Победител в дуатлона на „Лудогорски полумаратон и колоездене’2015” е Димитър Янакиев от Варна, който се класира и на „Камчийски пясъци” първи при мъжете на 10км. На 26 юли той измина трасетата на 21км колоездене и 12км бягане за 2 ч. 11 м. 40 сек.
Втората при жените дуатлонистки Десислава Цветанова е миналогодишната победителка при жените бегачи в първото издание на „Лудогорски полумаратон и колоездене”, в което имаше само 21-километрова дистанция за бегачи и за колоездачи.
40км колоездене - победителката при жените Анелия Карагьозян не се нуждае от представяне - това е най-добрата MTB колоездачка в България, а нейният клуб „Илчов баир” печели множество отличия на различни престижни състезания.
Подгласничката й, 18-годишната Ирена Стефанова от Търговище е млада надежда също на клуб „Илчов баир”, а трета в тази дистанция е Даниела Нигулеску от Кълъраш, Румъния. Тук ще си позволим да благодарим за участието и на нашите състезатели от Румъния Daniela Negulescu, Severian Craiu, Calin Iaru, Dorin Vladareanu: Dragi prieteni, va multumim!!!!
Победителят на 40км колоездене при мъжете Добрин Лиловски затвърди лудогорската си титла, този път на близо два пъти по-дълга дистанция. Преди година, едва 18-годишен, той спечели в първото издание на „Лудогорски полумаратон” в дисциплината колоездене (21км).
Подгласникът му в 40-километровата дистанция Николай Стамболийски, миналата година беше трети на „Лудогорския полумаратон” сред мъжете колоездачи.
21км колоездене, жени: Деница Иванова затвърди шампионската си титла. За втора година тя е най-добра сред жените колоездачи на полумаратонската дистанция в Лудогорието.
Андрея Илиева - най-малката призьорка на почетната стълбичка, едва 15-годишна се класира втора на 21км колоездене жени.
Победителят при мъжете на 21км колоездене Калоян Чанев бе 10-ти на първия „Лудогорски полумаратон” миналото лято, а двамата му подгласници също са миналогодишни участници – втори стана Валентин Василев от Разград, а трети - Захари Николов от Шумен.
21 км бягане: първият при мъжете Валентин Паскалев участва и в тазгодишното издание на Великденския крос в Разград, когато се класира втори, а подгласникът му Александър Светославов е миналогодишният най-бърз бегач при мъжете от първото издание на „Лудогорския полумаратон”.
При жените на 21 км бягане първа е Радосвета Симеонова от Добрич, втора – Анита Кръстева от Стара Загора, а третата - Димитрина Николова участва и в първия пясъчен маратон „Камчийски пясъци”, където се класира четвърта на 21-километровата дистанция.
12км бягане, жени. Първа се класира Краси Петрушкова – ултрамаратонец. Тя участва и в първия пясъчен полумаратон в България „Камчийски пясъци”, където постигна трето място.
В 12-километровата дистанция при жените на второ място се класира Цветанка Пенчева от „Зелена стъпка” Разград. Цвети съвместява безброй задачи – тя е сред организаторите на състезанията на „Зелена стъпка”, но без изключение участва във всяко от тях. Да припомним, че преди година се класира трета на „Лудогорския полумаратон” на 21км. Тази година тя избра по-кратката дистанция 12 км само, за да може да се върне навреме и да поеме работата си на организатор.
Верни на максимата, че важно е участието, а не победата първите двама на 12 км бягане мъже финишираха заедно с еднакво време. Това са Стоян Владков от гр.Дряново, отбор: Добруджа, Добрич и Генчо Димитров от Нова Загора, отбор: КЛА Загорец. Трети, но всъщност втори на тази дистанция остана Андон Гатев, 23г, гр. Варна, отбор: Локомотив-26, Г. Оряховица.
Това е краткият ни коментар за победителите в тазгодишното издание на „Лудогорски полумаратон и колоездене’2015”.
До нови срещи на открито сред природата, на велоалеята или по пътищата на Лудогорието, на морския бряг, до реката или язовира, защото целта на клуб за приключенски спортове „Зелена стъпка” е да популяризира здравословния и активен живот сред природата.